Wigilia Gminna 2016

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Stowarzyszenie "Lasowiacka Grupa Działania" zapraszają na radosne rozpoczęcie obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście i gminie, które po raz kolejny odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury już 17 grudnia 2016 r. (sobota) o godz. 18:00.

Uroczystość rozpocznie się widowiskiem jasełkowym pt. Wielkie rzeczy uczynił mi... w wykonaniu teatrów amatorskich „Pora na Seniora” i „Bajdurek”. Na część artystyczną złożą się także występy wokalistów ze Studia Muzyki Rozrywkowej eMKa, wysłuchamy wzruszających kolęd i pastorałek. Podczas Wigilii będzie miało miejsce przekazanie Światełka Betlejemskiego przez Harcerzy z Nowej Dęby.  Najważniejszym momentem spotkania będzie łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólne kolędowanie oraz degustacja potraw wigilijnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do kultywowania wieloletniej tradycji wspólnego obchodzenia tego szczególnego święta. Darmowe wejściówki do odebrania w sekretariacie SOK od 14 grudnia 2016 r.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

plakat wigilia 2016-1

Comments are closed.