Trzecia edycja publikacji „Dobre praktyki mające wpływ na rozwój obszarów wiejskich”

Zachęcamy do przeczytania dostępnej już, trzeciej edycji publikacji „Dobre praktyki mające wpływ na rozwój obszarów wiejskich – przykłady operacji zrealizowanych w ramach planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich”, w której przedstawiono najlepsze przykłady działań i rozwiązań, kryjących się pod hasłem „dobra praktyka”.

Jak zachęca na jej wstępie wicepremier, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk — Obszary wiejskie zajmują większość terytorium naszej Ojczyzny. Większość z nas jest też z nimi bezpośrednio lub pośrednio związana. Dlatego to, co wpływa na ich rozwój, ma bardzo duży wpływ na cały kraj. Publikacja, którą oddajemy do Państwa rąk, zawiera wiele przykładów dobrych praktyk z różnych stron Polski. Przykłady realizowane w jednym miejscu mogą też mieć zastosowanie gdzie indziej, czasem z mniejszą lub większą modyfikacją, a czasem nawet bezpośrednio. Zawsze ważny jest pozytywny przykład, przykład realny, zrealizowany i cieszący się powodzeniem. Niekiedy wystarczy tylko niewielka inspiracja. Ważne jest, aby promować dobre praktyki i nie wyważać otwartych już drzwi.

Publikacja którą polecamy, zawiera najlepsze przykłady praktyk zrealizowanych w ramach naszego planu operacyjnego, które od ich rozpoczęcia, nadal służą rozwojowi wsi i rolnictwa.

Jej czytelnik, na 95 stronach znajdzie szereg zróżnicowanych działań i rozwiązań, które mogą uczyć i inspirować do działania każdą osobę pragnącą rozwijać swoją działalność, swoją wieś. Od tematu zero waste, przez uprawę topinamburu, po promowanie nauki jako narzędzia kluczowego w rozwoju lokalnych społeczności — każdy powinien znaleźć tu przykładowy, pasjonujący go temat.

Edycja_III_-_Dobre_praktyki_mające_wpływ_na_rozwój_obszarów_wiejskich_-_przykłady_operacji_z_KSOW

S.R.

Comments are closed.