Tradycyjne Jadło

W dniu 26 czerwca 2022 r. w Turbii, Koło Gospodyń Wiejskich w Zbydniowie wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali wydarzenie promujące obszar  LGD pt. „Tradycyjne Jadło".

Udział w wydarzeniu brało udział 8 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zaleszany, które wykazały się doskonałą współpracą. Ponadto pomoc w przygotowaniu stoisk wykazały OSP z terenu Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach.

Panie zaprezentowały produkty i potrawy lokalne, przygotowane zostały tradycyjne ciasta, domowy bigos, gołąbki, pierogi i wiele innych pyszności. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli możliwość degustacji przyrządzonych potraw, zapoznania się z lokalną gastronomią i tradycją, możliwościami kulturalnymi regionu. Bez wątpienia wspólne biesiadowanie przy pysznym jedzeniu sprzyjało integracji mieszkańców oraz przybyłych gości.

Wydarzenie to pokazało, że na ziemi zaleszańskiej mieszkają ludzie pracowici, gościnni, umiejący współdziałać dla dobra swojej małej ojczyzny, pamietający o swojej przeszłości, korzeniach i lokalnej tradycji.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zbydniowie na organizację wydarzenia „Tradycyjne Jadło” uzyskał dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

S.S.

Comments are closed.