Piknik Rodzinny w Tarnowskiej Woli

W dniu 8 czerwca 2019 r. w Tarnowskiej Woli (gmina Nowa Dęba), Towarzystwo Włościańskie "ŁUGI" w Tarnowskiej Woli wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali wydarzenie promujące obszar LGD, tj. "Piknik Rodzinny".

Podczas pikniku zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej
z Tarnowskiej Woli z programem artystycznym z okazji Dnia Matki i Ojca. Były piosenki, tańce oraz niespodzianka – taniec uczennic z tatusiami. Kolejnym punktem imprezy był mecz uczniowie – old boye, który zakończył się remisem. W trakcie trwania pikniku odbyły się również zawody sportowe i strażackie. Młodsi uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez p. Marka Ziębę i p. Stanisława Rawskiego – fotobudki i eurobungee.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: malowanie twarzy, plecione fryzury oraz lokalne smakołyki. Piknik swoim występem uświetniła Natalia Ciecierska laureatka konkursu „Wygraj sukces”.

Realizacja wydarzenia przyczyniła się do:

  • promowania zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego wykorzystując zasoby turystyczno – rekreacyjne LGD,
  • zintegrowania środowiska lokalnego,
  • wdrażania młodego pokolenia do aktywności fizycznej, rekreacji, promowania zdrowego stylu życia, przypomnienia historii sportu,
  • poprawienia jakości życia mieszkańców obszaru LGD poprzez ułatwienie dostępu do obiektów sportowo – rekreacyjnych.

Zorganizowane zostało także stoisko promocyjne LGD, na którym realizowana była akcja promocyjno-informacyjna dotycząca działalności LGD oraz założeń strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Towarzystwo Włościańskie "ŁUGI" w Tarnowskiej Woli na organizację wydarzenia pt. "Piknik Rodzinny" uzyskało dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania" z: "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Comments are closed.