„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – pokaz regionalnych potraw”

W niedzielę 13 sierpnia 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach oraz  Stowarzyszenie "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali  konkurs pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – pokaz regionalnych potraw”.

Wydarzenie odbyło się w miejscowości Turbia podczas obchodów Gminnego Święta Dożynkowego. Po uroczystym rozpoczęciu Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Zaleszany oraz innych gmin powiatu stalowowolskiego zaprezentowały bogactwo kulinarne swojego regionu. Przygotowane zostały stoiska z jadłem regionalnym na których to można było degustować różnego rodzaju potrawy od wędlin, chlebów, ciast pierogów po dżemy, nalewki i wiele innych. Wszystkie dania opierały się na lokalnych przepisach i tradycjach. Jury jednogłośnie wyłoniło oraz nagrodziło najlepszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Pilchowa. Konkurs stworzył możliwość do promowania oraz poznania tradycji lokalnych, integrowania społeczności różnych pokoleń. Całość wydarzenia uświetniały występy artystyczne oraz muzyczne, a także atrakcje takie jak wesołe miasteczko.

Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach na imprezę pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – pokaz regionalnych potraw” uzyskał dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

S.S.

Comments are closed.