Konkurs Wieńca Dożynkowego w Jastkowicach

15 sierpnia 2016 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej w trakcie "Dożynek parafilanych" w Jastkowicach zorganizowało "Konkurs wieńca dożynkowego"   Uroczystość rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem ks. Adama Węglarza – proboszcza miejscowej parafii.
Po Mszy Św. nastąpiła prezentacja 6 wieńców uczestniczących w „Konkursie wieńca dożynkowego”. Wygrał wieniec przygotowany przez Annę Tofil, Angelikę Koczwara, Danutę Wójtowicz i Danutę Feillet.
Nagrody w konkursie wręczył Pan Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica. Następnie na scenie wystąpił zespół „Jastkowianie” w inscenizacji pt. „Cztery pory roku w zagrodzie”. Kolejną atrakcją dla widzów był debiut miejscowego zespołu muzycznego „Sami Sobie”, którego piosenki z lat 60 i 70 porwały zebranych do tańca. Dla dzieci były dmuchańce, a na smakoszy czekały pyszne potrawy, wypieki oraz podpiwek. Całość imprezy poprowadziła Pani Jolanta Powęska. Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
Na przeprowadzenie „Konkursu wieńca dożynkowego” Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej otrzymało dofinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020 od Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania".

Comments are closed.