„Konkurs na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r. Gminne Centrum Kultury w Grębowie oraz  Stowarzyszenie "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali  wydarzenie pn. „Konkurs na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Wydarzenie miało miejsce w Amfiteatrze Grębów zgromadzeni mieszkańcy z dużym entuzjazmem witali kolorowy orszak dożynkowy. Wieniec jest podstawowym atrybutem święta plonów na polskiej wsi tak też w czasie konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” zostały zaprezentowane liczne płody rolne oraz lokalna twórczość artystyczna związana z ręcznym wykonaniem. Tworzenie wieńców dożynkowych było doskonałą szansą na integrację społeczną, zapoznanie się z historią, tradycją, a także potencjałem regionu pod względem kulturalnym. Wszystkie wieńce po prezentacji zostały poddane ocenie najpiękniejsze i najbardziej oryginalne zostały nagrodzone. Ponadto na scenie zaprezentowały się zespoły obrzędowe w gwarze, ludowych przyśpiewkach i przygrywkach na najmłodszych czekała strefa zabaw.

Gminne Centrum Kultury w Grębowie na imprezę pn. „Konkurs na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” uzyskał dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

S.S.

Comments are closed.