Konkurs na “Babę wielkanocną”

9 kwietnia 2022 r. podczas Jarmarku wielkanocnego, który odbył się w SOK  Nowa Dęba Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnowskiej Woli wraz ze Stowarzyszeniem  „Lasowiacka Grupa Działania” zorganizowali wydarzenie promujące obszar LGD pt. „Konkurs na babę wielkanocną”.

Wydarzenie to miało na celu promocje lokalnej kultury, tradycji i obrzędów związanych z okresem Wielkanocy. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru LGD zaprezentowały wypieki oparte o tradycyjne przepisy. Na stołach królowały baby wielkanocne o różnorodnych smakach i wielkości. Zwyciężczynią konkursu została Pani Agnieszka Cudo, II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Rozalina a miejsce III zajęła Pani Krystyna Babula. Jarmark Wielkanocny był znakomitą okazją do prezentacji przez lokalnych twórców rękodzieła artystycznego.

Uczestnicy wydarzenia mogli lepiej poznać obyczaje mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej, kulturę lasowiacką oraz posmakować regionalnych potraw. Wydarzenie promujące obszar LGD służyło integracji lokalnej społeczności, integracji  międzypokoleniowej i zachęcało do wspólnych działań.

Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnowskiej Woli na organizację „Konkursu na babę wielkanocną” uzyskało dofinansowanie ze Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

S.S.

Comments are closed.