Konkurs Jagodowy podczas XVIII Jagodowego Festynu Rodzinnego – Lipa 2018

W dniu 17 czerwca 2018 r. w miejscowości Lipa (gm. Zaklików), Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali wydarzenie promujące obszar LGD, tj. "Konkurs jagodowy podczas XVIII Jagodowego Festynu Rodzinnego - Lipa 2018".

Tegoroczny, osiemnasty Jagodowy Festyn Rodzinny odbył się w niedzielę 17 czerwca na stadionie LKS „Czarni” Lipa. Po krótkim przywitaniu przybyłych gości, tradycyjnie już festyn rozpoczął się od występów przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Lipie. Następni w kolejności wystąpili harcerze z 66 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Ogniki” z Lipy oraz Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice.

Kolejną atrakcją była prezentacja Koła Łowieckiego „GŁUSZEC” Tarnobrzeg, które w przygotowaniach do festynu wsparli członkowie Koła Łowieckiego „NADWIŚLAŃSKIE” Radomyśl nad Sanem. Myśliwi przedstawili różne rasy psów myśliwskich, a także urządzili pokaz wyszkolonych psów, pokaz ptaka łownego – jastrząb Harrisa,  prezentację sygnałów używanych podczas polowań zbiorowych. Kolejnie odbył się pokaz strażacki w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipie.

Następną część artystyczną przygotowali zespół taneczny Kameleon oraz studio wokalne „VOX” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie.

Standardowym punktem Jagodowego Festynu Rodzinnego są konkursy „Jedzenia pierogów z jagodami”, na Lipską Jagodziankę, oraz turniej piłki siatkowej. W pierwszym konkursie wzięło udział 5 uczestników w tym jedna pani. Do konkursu na Lipską Jagodziankę zgłosiło się 8 uczestników.

W turnieju piłki siatkowej wzięło udział 4 drużyny: Absolwenci Zespołu Szkół w Lipie, Rodzice „Młodzi Inaczej”, Rodzice II oraz Uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Lipie którzy zostali zwycięzcami.

Gwiazdą wieczoru był zespół HIT BOYZ. Odbył się również konkurs wiedzy ekologicznej. Atrakcjami które przyciągnęły sporą liczbę zainteresowanych były zawody w piłowaniu drzewa, jazda na kucykach, strefa zabawy w postaci dmuchańców i strefa animacyjna grupy Party Chart.

Wydarzenie było doskonałą szansą na zapoznanie się z historią, tradycją ale także charakterem i potencjałem regionu pod względem kulturalnym.

Zorganizowane zostało także stoisko promocyjne LGD, na którym realizowana była akcja promocyjno-informacyjna dotycząca działalności LGD oraz założeń strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie na organizację wydarzenia pt. "Konkurs jagodowy podczas XVIII Jagodowego Festynu Rodzinnego w Lipie" uzyskało dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania" z: "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Comments are closed.