Konkurs jagodowy podczas “XVII Jagodowego Festynu Rodzinnego w Lipie”

W dniu 18 czerwca 2017 r. w miejscowości Lipa (Gmina Zaklików) Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali  wydarzenie promujące obszar LGD pt. konkurs jagodowy podczas XVII Jagodowego Festynu Rodzinnego w Lipie".

Program imprezy obfitował w wiele występów i ciekawych atrakcji. Pogoda dopisała więc piknik cieszył się sporym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, w szczególności dzieci, które chętnie korzystały z przygotowanych niespodzianek.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14:00. Występy sceniczne rozpoczęły przedszkolaki z Lipy, po których zaśpiewała Drużyna Harcerska „Ogniki” z Lipy. Bardzo efektowny występ na wysokim poziomie zaprezentował zespół taneczny Sanna Cheerleaders działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Po występach taneczno-akrobatycznych na scenie wystąpiła również Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice. Na stadionie sportowym odbyły się zawody sportowe "Zdrowo i sportowo" sprawdzające sprawność i umiejętności nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Nowością na festynie, która przyciągnęła tłum widzów, w szczególności chłopców był pokaz rycerski w wykonaniu przedstawicieli Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej.

Jednym z głównych punktów programu były standardowo konkursy na Lipską Jagodziankę oraz jedzenia pierogów z jagodami na czas. W tym roku do konkursu na Lipską Jagodziankę zgłosiło się 7 uczestników, w tym nawet jeden pan. Najsmaczniejszy wypiek przygotowała pani Halina Pęzioł, drugie miejsce zajęła pani Renata Skrzypek, a trzecie pani Zofia Marko. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do drugiego konkursu jedzenia pierogów na czas zgłosiło się pięciu ochotników. Trzecim zorganizowanym konkursem był konkurs wiedzy o naszej gminie, w którym udział wzięło trzech gimnazjalistów.

W trakcie imprezy wystąpiły także zespoły taneczne Kameleon i NovaSan, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Odbył się także pokaz strażacki w wykonaniu OSP Lipa. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali mali artyści ze Studia Wokalnego GOK Zaklików. Gwiazdą wieczoru był zespół ,,FASTER”, który wykonał swoje największe hity.

Podczas całego trwania imprezy zgromadzeni na stadionie goście mieli możliwość korzystania ze strefy gastronomicznej, strefy zabawy dla dzieci (dmuchańce), strefy animacyjnej prowadzonej we współpracy z wolontariuszami z gminy. Dzieci miały możliwość jazdy na kucykach i obejrzenia pokazów konnych.

Zorganizowane zostało także stoisko promocyjne LGD, na którym realizowana była akcja promocyjno-informacyjna dotycząca działalności LGD oraz założeń strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność .

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie na organizację wydarzenia pt. Konkurs jagodowy podczas "XVII Jagodowego Festynu Rodzinnego w Lipie" uzyskało dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania" z: "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Comments are closed.