„Gorzycki Świąteczny Kiermasz” oraz „Świetlny Orszak Świętego Mikołaja”

W dniach 2-3 grudnia 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach oraz Stowarzyszenie "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali  wydarzenia pn. „Gorzycki Świąteczny Kiermasz” oraz „Świetlny Orszak Świętego Mikołaja”.

Miejscem wydarzeń był Techniczny Ogród w Gorzycach na terenie, którego zostały przygotowane liczne stoiska dla wystawców, którzy prezentowali własne wyroby głównie z rękodziełem w tematyce Świąt Bożego Narodzenia tj. stroiki, rzeźby, obrazy, ozdoby choinkowe i wiele innych. Panie z kół gospodyń wiejskich serwowały potrawy regionalne. Dodatkowo wyznaczono miejsce do gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych w towarzystwie animatorów. Przez dwa dni po terenie wydarzenia przechadzał się Święty Mikołaj, który wręczał słodycze, prezenty, a także rózgi. Kulminacyjnym punktem imprez był wyjazd Orszaku Świętego Mikołaja, który odwiedził wszystkie miejscowości w Gminie Gorzyce.

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach na wydarzenia pn. „Gorzycki Świąteczny Kiermasz” oraz „Świetlny Orszak Świętego Mikołaja” uzyskał dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

S.S.

Comments are closed.