Gminny Dzień Dziecka w Gorzycach

W dniu 1 czerwca 2022 r. na terenie Technicznego Ogrodu w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali wydarzenie promujące obszar  LGD podczas „Gminnego Dnia Dziecka".

Gminny Dzień Dziecka rozpoczął się w godzinach popołudniowych od wspólnego czytania książek dzieciom w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” najmłodsi z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści czytane przez Panie z Gminnej Biblioteki w Gorzycach.

Przygotowane przez profesjonalnych animatorów zajęcia edukacyjne poprzez zabawę przybliżyły dzieciom zagadnienia o tematyce ekologicznej oraz skupiono się na codziennym bezpieczeństwie oraz ochronie środowiska naturalnego. Dla miłośników ruchu do dyspozycji były dmuchańce, liczne gry i konkursy ze wspaniałymi nagrodami, tańce oraz bańki mydlane uwielbiane przez każde dziecko. W kąciku dla najmłodszych znajdował się basen z kulkami oraz ogromne kolorowe klocki. Całe wydarzenie dopełniło malowanie twarzy w fantastyczne wzory oraz ozdabianie włosów kolorowymi warkoczykami.

Ideą „dziecięcego pikniku” był ruch i wszelkie zajęcia na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego trybu życia. Bez wątpienia atutem zorganizowanego wydarzenia było uczestnictwo całych rodzin co stworzyło okazję do rozmów
i integracji.

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach na organizację wydarzenia Gminny Dzień Dziecka  uzyskał dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

S.S.

Comments are closed.