Dożynkowe Smaki

W dniu 20 sierpnia 2017 r. w miejscowości Kotowa Wola (gm. Zaleszany), Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach wraz ze Stowarzyszeniem "Lasowiacka Grupa Działania" zorganizowali wydarzenie promujące obszar LGD, tj. "Dożynkowe Smaki".

W czasie trwania imprezy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia działające na terenie gminy przygotowały stoiska, które obfitowały w różnorodne potrawy, wędliny, pierogi, różne rodzaje chlebów, ciast, bułeczek, rogalików, nalewek. Na stołach oprócz standardowych potraw znalazły się także nowinki kulinarne, które można było nie tylko degustować ale także uzyskać przepis na nie.

Zorganizowane zostało także stoisko promocyjne LGD, na którym realizowana była akcja promocyjno-informacyjna dotycząca działalności LGD oraz założeń strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Gminny Ośrodek Kultury w Zaleszanach na organizację wydarzenia pt. "Dożynkowe Smaki" uzyskało dofinansowanie za pośrednictwem Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania" z: "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Comments are closed.